Wprowadzenie

Na polskim rynku doradztwa odszkodowawczego funkcjonuje wiele podmiotów. Są to firmy jednoosobowe, te średniej wielkości oraz duże spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy odszkodowawczej, tak by mieć pewność, że współpracujemy z podmiotem uczciwym, profesjonalnym i skutecznym?

aq_block_4
Krok I

Skontaktuj się z profesjonalną firmą odszkodowawczą. Sprawdź jakie ma doświadczenie, jak długo działa na rynku i czy jest zrzeszona w organizacji. To da Ci pewność, że masz do czynienia z rzetelną firmą.

Krok II

Poproś przedstawiciela firmy o pełną ofertę współpracy, wraz z warunkami na jakich będzie walczyć o Twoje wyższe odszkodowanie.

Krok III

Upewnij się, że podmiot działa legalnie, na podstawie przepisów prawa oraz posiada wewnętrzne procedury, dotyczące współpracy z klientem.

Krok IV

Pamiętaj, że wysoka jakoś usług to również standardy etyczne. Sprawdź, czy firma ma kodeks etyki, dotyczący współpracy z klientem.

Krok V

Upewnij się, że firma posiada wykwalifikowanych ekspertów w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych oraz kompetentnych i sprawdzonych prawników.

Krok VI

Przy podpisywaniu umowy koniecznie zwróć uwagę na to, czy znana jest Ci procentowa wartość wynagrodzenia dla firmy odszkodowawczej. Zazwyczaj też jest ono pobierane po zakończonej z sukcesem sprawie klienta.

Krok VII

Zapytaj czy istnieje możliwość tymczasowego pokrycia środków związanych z dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych przez kancelarię (np. opłaty od pozwu).

Krok VIII

Pamiętaj, że profesjonalna firma odszkodowawcza pozostaje z Tobą w stałym kontakcie. Na każdym etapie dochodzenia roszczenia masz prawo zadawać pytania przedstawicielowi kancelarii odszkodowawczej.

Zapoznaj się z naszymi standardami etycznymi