Nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący samochód, chodzenie nieprawidłową stroną drogi, wejście na jezdnię przy czerwonym świetle – to główne przyczyny wypadków z udziałem pieszych. Każdy z nas jest narażony na ryzyko zdarzenia, które może mieć dramatyczne konsekwencje. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stać się kaleką do końca życia.

Według policyjnych statystyk w 2017 roku piesi stanowili 8 460 ofiar wypadków komunikacyjnych. Co ciekawe największa liczba zdarzeń wydarzyła się w listopadzie i grudniu. Pogarszająca się pogoda i szybko zapadający zmierzch w tym okresie powoduje, że widoczność na ulicach jest bardzo ograniczona. Brak dostatecznej ostrożności kierowców i przechodniów w takich warunkach skutkuje większą liczbą zdarzeń drogowych.

Odszkodowanie dla pieszego, który po wypadku doznał uszczerbku na zdrowiu, wypłacane jest z polisy OC sprawcy. Wysokość świadczenia zależy od stopnia uszkodzenia ciała osoby poszkodowanej. Na podstawie dokumentacji medycznej określa się obrażenia, biorąc pod uwagę nie tylko cierpienie fizyczne, ale poniesione krzywdy psychiczne i moralne.

Wsparcie w tego typu sprawach zapewnić może kancelaria odszkodowawcza. Specjalistyczna wiedza ekspertów na temat prawa ubezpieczeniowego oraz cywilnego, które często bywa zawiłe i skomplikowane pomoże w wywalczeniu, jak najwyższego świadczenia.