W artykule „Poszkodowani odszkodowaniem” ( POLITYKA nr 6 [3197] ) Joanna Solska poruszyła temat kontrowersyjnego projektu ustawy, który może doprowadzić do zlikwidowania rynku odszkodowawczego.

„Ubezpieczyciele walczą z kancelariami odszkodowawczymi o pieniądze, które należą się poszkodowanym w wypadkach. Ustawa, która ma ograniczyć złe praktyki kancelarii, pisana jest pod dyktando ich konkurentów i najmocniej uderzy w konsumentów. Ostrzega o tym rzecznik finansowy, powołany przez państwo do pilnowania interesów ubezpieczonych, ale autorzy projektu z jego zdaniem się nie liczą. Projekt „Ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych”, który już trafił do Sejmu, powstał w senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, którą kieruje Grzegorz Bierecki, twórca i wieloletni szef Kasy Krajowej SKOK. SKOK Ubezpieczenia są członkiem Polskiej Izby Ubezpieczeń, która od lat żąda ucywilizowania kancelarii…”.

Więcej przeczytasz na https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1780898,1,ustawa-pod-dyktando-ubezpieczycieli.read?fbclid=IwAR35niWqMPTgBb-op7cPHDsgtavFtB8–WWWs5RLfXokKJM2yFILMwJSQFE