jp_f_ogolnopolska_izba_posrednikow_1511

Ten koszmar będzie prześladować Gabrysię i jej rodzinę do końca życia. Wszystko zaczęło się pewnego październikowego dnia w 2011 roku. Kierowca samochodu osobowego znacznie przekroczył prędkość i potrącił 2-letnią dziewczynkę, która nagle przebiegła przez jezdnię. Skutki zdarzenia były opłakane – Gabrysia tra ła do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy. Mimo że lekarze zdołali ją uratować, okazało się już do końca życia będzie przykuta do łóżka i skazana na pomoc innych.

Rodzice próbują jej zapewnić jak najlepszą opiekę, mimo ograniczonych możliwości. Ojciec ze względu na chorobę jest na ren- cie inwalidzkiej. Również mat- ka nie pracuje. Zajmuje się Gabrysią i jej licznym rodzeństwem.

Cała 10-osobowa rodzina mieszka w ciasnym domu i utrzymuje się z renty inwalidzkiej ojca, zasiłku rodzinnego oraz świadczenia pielęgnacyjnego.

Przy tak ciężkiej sytuacji finansowej uderza, jak skandalicznie Gabrysia została potraktowana. Ubezpieczyciel za zmarnowane życie 2-latki zaproponował jedynie 10 000 zł. Zdesperowani rodzice zgłosili się po pomoc do kancelarii specjalizującej się w odszkodowaniach. W pierwszym etapie po- stępowania prawnicy wystąpili w imieniu Gabrysi o zwiększenie zadośćuczynienia do 350 tys. zł, a następnie 500 tys. zł. Już w tym momencie zakład ubezpieczeń zgodził się podwyższyć kwotę zadośćuczynienia i wypłacił łącz- nie 60 tys. zł. Następnie kancelaria wystąpiła o zapłatę 800 tys. zł

zadośćuczynienia a także m.in. o zwrot kosztów leczenia i dojazdów do placówek medycznych, oraz o ustalenie stałej renty, która pokryłaby zwiększone potrzeby spowodowane chorobą. Ubezpieczyciel przystał na nowe warunki tylko częściowo. Niezrażeni tym prawnicy skierowali sprawę do sądu okręgowego, który nakazał ubezpieczycielowi wypłacenie całości roszczeń, których suma w międzyczasie znacznie wzrosła. Podsumowując – dzięki zaangażowaniu kancelarii odszkodowawczej z początkowo proponowanych 10 000 zł Gabrysia otrzymała aż 1 200 000 zł! Mimo że żadne pieniądze nie zwrócą dziewczynce zdrowia, taka suma pozwala rodzi- com na zapewnienie jej skuteczniejszej opieki i sprawia, że życie Gabrysi stało się znacznie lżejsze.