23-letni pan Maciej, który kilka lat temu wyjechał za granicę za chlebem, przyjechał do Polski odwiedzić rodzinę, za którą bardzo tęsknił. Znalazł również chwilę, aby porozmawiać ze swoim sąsiadem panem Tomaszem, który akurat wylewał przed swoim domem betonową posadzkę. Kiedy panowie ochoczo wspominali dawne czasy, nagle pan Maciej oparł się dłońmi o metalowe koło betoniarki. Niestety, nie wiedział, że takie postępowanie może zakończyć się porażeniem prądem. Pan Tomasz natychmiast wezwał karetkę, która szybko przetransportowała jego kolegę do szpitala.

Na miejscu okazało się, że stan pana Macieja jest bardzo ciężki. Stwierdzono u niego zatrzymanie krążenia. Okazało się, że doszło u niego do porażenia wszystkich kończyn. Do dziś oddycha przez rurkę, a odżywiany jest za pomocą sondy. Życie tego młodego człowieka już nigdy nie będzie normalne. W jednej chwili stał się kaleką. Jest całkowicie zdany na opiekę osób trzecich.

Jego walkę o możliwie lepsze funkcjonowanie postanowiła wesprzeć kancelaria odszkodowawcza. W wyniku działań prawników, wyspecjalizowanych w tego typu trudnych przypadkach, wywalczono dla pana Macieja 273 000 zł. Kancelaria odszkodowawcza, zrzeszona w organizacji Pomoc Poszkodowanym, uznała, że kwota jest zbyt mała, jak na odniesione obrażenia, dlatego trwają prace, aby jeszcze bardziej zwiększyć należne mężczyźnie odszkodowanie.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,