Samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. Dojeżdżamy nim codziennie do wielu miejsc – do domu, pracy, szkoły czy urzędu. Pokonujemy autem wiele kilometrów drogami, po których jeżdżą także inni kierowcy. Niestety nie mamy zapewnionego stuprocentowego bezpieczeństwa ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Przez nawet drobną nieuwagę może dojść do stłuczki lub wypadku. Co w sytuacji, kiedy mamy zniszczony samochód? O jakie świadczenie odszkodowawcze możemy się ubiegać?

Warto wystąpić o odszkodowanie za utratę wartości rynkowej pojazdu. Jest to korzystne zwłaszcza dla kierowców, których auta w chwili wypadku nie były starsze niż 5 lat, zakupione jako nowe w salonie i bezwypadkowe. Pojazd jednak powinien być naprawiony w Autoryzowanej Stacji Obsługi, zgodnie z technologią producenta, co należy potwierdzić fakturami za naprawę i zakup części oryginalnych.

Bywa, że ubiegający się o świadczenia poszkodowany, samotnie zmaga się z instytucją zakładu ubezpieczeń o wypłatę należności, które często są zmniejszane albo wcale nie zostają przyznane. Kancelaria odszkodowawcza może w Twoim imieniu zawalczyć, o jak najlepsze warunki odszkodowania. Dzięki doświadczeniu efektywnych pełnomocników możesz zyskać profesjonalną pomoc.