Krok I
Skontaktuj się z profesjonalną firmą odszkodowawczą. Sprawdź jakie ma doświadczenie, jak długo działa na rynku i czy jest zrzeszona w organizacji. To da Ci pewność, że masz do czynienia z rzetelną firmą.

Krok II
Poproś przedstawiciela firmy o pełną ofertę współpracy, wraz z warunkami na jakich będzie walczyć o Twoje wyższe odszkodowanie.

Krok III
Upewnij się, że podmiot działa legalnie, na podstawie przepisów prawa oraz posiada wewnętrzne procedury, dotyczące współpracy z klientem. Poproś przedstawiciela firmy o takie informacje.

Krok IV
Pamiętaj, że wysoka jakość usług to również standardy etyczne. Sprawdź, czy firma ma kodeks etyki, dotyczący współpracy z klientem.

Krok V
Upewnij się, że firma posiada wykwalifikowanych ekspertów w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych oraz kompetentnych i sprawdzonych prawników.

Krok VI
Przy podpisywaniu umowy koniecznie zwróć uwagę na to, czy znana jest Ci procentowa wartość wynagrodzenia dla firmy odszkodowawczej. Zazwyczaj też jest ono pobierane po zakończonej z sukcesem sprawie klienta.

Krok VII
Zapytaj czy istnieje możliwość tymczasowego pokrycia środków związanych z dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych przez kancelarię (np. opłaty od pozwu).

Krok VIII
Pamiętaj, że profesjonalna firma odszkodowawcza pozostaje z Tobą w stałym kontakcie. Na każdym etapie dochodzenia roszczenia masz prawo zadawać pytania przedstawicielowi kancelarii odszkodowawczej.

Tags: , , , , , , , , , , ,